Trendy we fryzjerstwie określają nie tylko najmodniejsze w danym sezonie cięcia i upięcia włosów, ale również ich kolor. Dla kobiet ma to spore znaczenie, ponieważ z reguły lubują się w diametralnych zmianach, które podkreślają kolejne atuty ich urody. Metamorfozy z jasnego blondu, poprzez czekoladowy brąz, aż do głębokiej czerni z pewnością stanowią ciekawy eksperyment. Niemniej, wiele jest sytuacji, w których panie o ciemniejszej barwie włosów pragną rozjaśnić wybrane pasemka lub całą fryzurę, by odjąć sobie lat i sprawić, że włosy będą jeszcze piękniej prezentowały się w słońcu.

Rozjaśnianie włosów w salonie
O ile farbowanie jasnych włosów na ciemniejszy kolor wydaje się stosunkowo łatwe, to już trudniej jest rozjaśnić naturalnie ciemne odcienie. Zadanie jest tym bardziej skomplikowane, że rozjaśnianie może poważnie niszczyć strukturę włosa. Aby mieć stuprocentową pewność, że nadanie kosmykom oczekiwanej barwy nie będzie nadmiernie inwazyjne, najlepiej jest odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski. Specjalista przeprowadzi dekoloryzację w sposób najmniej obciążający włosy. Ponadto doświadczony fryzjer użyje do tego wysokiej jakości preparatów, dopasowanych do wymogów określonego typu włosów. Pozwoli to uniknąć m.in. nieestetycznych kolorów przejściowych, jak intensywny pomarańcz, który jest charakterystyczny przy zmianie czerni w blond.

Dekoloryzacja włosów w warunkach domowych
Oczywiście, dobry rozjaśniacz do włosów można znaleźć także na własną rękę. Warto zwrócić uwagę na to, by nie zawierał amoniaku. Natomiast dwufazowe środki, składające się z pudru i emulsji, idealnie rozprowadzają się na włosach i dają równomierny efekt. Rezygnując z usług salonu fryzjerskiego i decydując się na dekoloryzację w domu, należy jednak pamiętać, że poza doborem kosmetyku, ogromne znaczenie ma sposób stosowania rozjaśniacza. To właśnie dlatego, mimo wszystko, nawet w domowym zaciszu lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera. Dzięki temu zawsze ma się pewność, że zastosowany kosmetyk zadziała na włosy w optymalnym stopniu.

Opracowanie: Fryzjer Wokulski

0 thoughts on “Jaki dobry rozjaśniacz do włosów?